Fruit Zen

Star Star Star Star Star

Fruit Zen – automat online

Fruit Zen automat jest niezwykle często spotykanym tytułem w wielu różnych kasynach online, dlatego też postanowiliśmy się dzisiaj przyjrzeć mu nieco bliżej. Jest to slot wideo wyprodukowany w 2014 roku przez firmę Betsoft, który już od pierwszych tygodni obecności na rynku zyskał sobie ogromne uznanie wśród miłośników gier hazardowych. Jeśli zdecydujesz się poświęcić kilka minut na przeczytanie naszej dzisiejszego recenzji, to będziesz mógł przekonać się, że jest to produkt naprawdę godny uwagi!

Poza tym udostępniliśmy specjalnie dla Ciebie Fruit Zen demo, w które możesz zagrać zupełnie za darmo i bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków. Gra jest w pełni bezpłatna, dostępna dla wszystkich i bez żadnych dodatkowych wymogów. Doskonale nadaje się do trenowania, poznawania jej zasad i nabierania doświadczenia.

A potem będziesz już mógł bez żadnych przeszkód zagrać w Fruit Zen online w dowolnym wybranym przez siebie legalnym kasynie internetowym, gdzie można otrzymać promocje typu kasyno darmowe spiny lub bonus bez depozytu za rejestrację i wykorzystać całą wiedzę o tej wspaniałej grze do polowania na wysokie wygrane.

Wszystko, co warto wiedzieć o grze Fruit Zen

Jak już wiesz, Fruit Zen to wydana w 2014 roku maszyna hazardowa darmowa firmy Betsoft. Należy ona do grupy slotów owocowych, ma klasyczną mechanikę opartą o pięć bębnów oraz trzy rzędy symboli, co przekłada się na dokładnie piętnaście różnych, niezależnych symboli w oknie gry. Ponadto w oknie tym poprowadzone zostało 10 aktywnych linii wygrywających, które „działają” w obie strony. Możesz więc w pewnym uproszczeniu uznać, że Fruit Zen gra ma nie 10, a 20 pełnoprawnych aktywnych linii wygrywających.

Współczynnik opłacalności dla tego tytułu (RTP, co jest skrótem od Return to Player) wynosi dla Fruit Zen 95,96%, co przy średniej zmienności oznacza dosyć atrakcyjną pozycję pod kątem szansy na wysokie wygrane. Na uwagę zasługuje także bardzo szeroki zakres dostępnych zakładów na grę. Minimalna suma do postawienia na jeden spin to 0,01 monety, ale najwyższa kwota jest aż 10 tysięcy razy wyższa, bo wynosi dokładnie 100 monet. Rzadko zdarzają się gry slotowe o takiej rozpiętości stawek zakładów.

Poza tym mamy tutaj Wildy o ciekawej charakterystyce. Rolę tę pełni symbol FRUIT ZEN. Może on wystąpić na bębnach o numerach 2,3 oraz 4. Jeśli ujrzysz go na jednym z tych trzech bębnów, to rozszerzy się on na wszystkie trzy pola tego bębna (czyli będzie to stanowiło równowartość trzech niezależnych Wildów na tym samym bębnie). Oprócz wypłacenia ewentualnych wygranych uzyskanych dzięki tej funkcji, Fruit Zen za darmo wykona wtedy jeden dodatkowy respin, przy czym Wild pozostanie na bębnie. Jeśli w trakcie tego darmowego spinu ponownie na ekranie pojawi się nowy Wild, cały proces zostanie powtórzony. Poza tym nie znajdziemy tutaj zbyt wielu innych funkcji – w zasadzie to będzie tylko tutaj jeszcze opcja gry automatycznej i na tym koniec.

Fruit Zen – obsługa i interfejs

Tradycyjnie dla maszyn slotowych firmy Betsoft Fruit Zen cechuje się naprawdę znakomitą grafiką – a jeśli weźmiemy pod uwagę rok jej wydania, to tym bardziej powinniśmy docenić jakość oprawy wizualnej tego tytułu. Co ciekawe, jest to w rzeczywistości bardzo prosta owocowa gra slotowa, więc teoretycznie producent wcale nie musiał się wysilać przy tworzeniu rozwiązań graficznych – a jednak projektanci firmy Betsoft się naprawdę do tego tytułu przyłożyli.

Za tło dla gry wykorzystano krajobraz falującego morza i fal rozbijających się o skały przy zachodzie słońca. Całość jest bardzo ładnie animowana i doskonale komponuje się z przezroczystym oknem gry zawierającym duże i doskonale zaprojektowane symbole owoców. Są one łatwe do odróżnienia, starannie narysowane i tworzą doskonale spójną całość z resztą elementów graficznych. Do tego stylu dostosowany jest także panel sterowania. Znaleźć go możemy w dolnej części ekranu. Zawiera standardowy zestaw podstawowych elementów sterujących rozgrywką. Od lewej mamy kolejno:

  • Przycisk pozwalający na szybkie włączenie i wyłączenie dźwięku w grze.
  • Przycisk z ikoną koła zębatego. Kryje się pod nim okno z ustawieniami, w którym możemy włączyć lub wyłączyć efekty dźwiękowe i muzykę, a także uaktywnić tryb Turbo, czyli znacznie szybszą rozgrywkę z mniejszą liczbą animacji.
  • Kolejne trzy elementy kontrolne odpowiadają za zakład na kolejny spin. Ustawiamy tutaj nominał pojedynczej monety, liczbę aktywnych linii wygranych w dalszej części rozgrywki, a także liczbę monet na linię. Te parametry mają istotne znaczenie dla kwoty łącznego zakładu na grę.
  • W centralnej części panelu mamy wyświetlacz informujący nas o wysokości zakładu na kolejny spin oraz bieżącej wygranej.
  • Po prawej od wyświetlaczy znajduje się przycisk MAX BET, za pomocą którego jednym kliknięciem ustawimy najwyższą możliwą kwotę zakładu na grę. W odróżnieniu od wielu innych gier slotowych jego kliknięcie nie uruchamia automatycznie bębnów, co jest bardzo przydatnym naszym zdaniem rozwiązaniem.
  • Przycisk SPIN to zapewne najczęściej wybierany element sterujący tą grą, jako że odpowiada on za rozpoczęcie rozgrywki poprzez wprawienie bębnów w ruch.
  • Przycisk opisany jako AUTO PLAY odpowiada za grę automatyczną. W oknie wyświetlonym na ekranie po jego kliknięciu możemy ustawić interesujące nas parametry gry, czyli na przykład liczbę spinów, czy też warunki zatrzymania trybu automatycznego.
  • Ostatnim przyciskiem jest ten ze znakiem zapytania. Pełni on rolę pomocy dla graczy, jako że po jego kliknięciu na ekranie wyświetla się okno z poradnikiem dla początkujących. Opisuje on wszystkie istotne funkcje gry Fruit Zen wraz z tabelą wygranych i działaniem Wildów. To cenna pomoc ułatwiająca zrozumienie zasad gry!

Wygrane w Fruit Zen

Jeśli już znudziło Ci się granie we Fruit Zen online za darmo i chciałbyś spróbować swoich sił w rozgrywce na prawdziwe pieniądze, to jedną z najważniejszych informacji, jakie będą Cię interesować, jest to, ile można wygrać. Oto zestawienie wygranych dla maksymalnej kwoty zakładu.

Symbol 3 symbole 4 symbole 5 symboli
Pomarańcza 500 2 000 2 500
Cytryny 250 600 1 200
Winogrona 100 250 600
Arbuz 80 200 500
Śliwka 70 150 400
Malina, Wiśnie 50 100 250

Graj w Fruit Zen za darmo

Firma Betsoft to wyjątkowo dobrze oceniany producent gier hazardowych, co nie powinno stanowić dla nikogo zaskoczenia. Wystarczy, że spojrzymy na gry takie, jak na przykład omawiany dziś przez nas Fruit Zen automat do gry. Ta gra cechuje się samymi zaletami, co oznacza, że jest znakomitym wyborem zarówno dla doświadczonych graczy, jak i dla początkujących adeptów gier hazardowych online. Jeśli więc jeszcze nie miałeś okazji zagrać we Fruit Zen, to powinieneś jak najszybciej nadrobić te zaległości.