Extra Wild

Star Star Star Star Star
[custom-table-of-content]

Extra Wild – graj bez limitu

W 2018 roku trafiła do nowych kasyn online całkiem nowa gra, Extra Wild. Choć dzisiaj slot ten nie jest już tak nowoczesny, a jego grafika odstaje jakością od tych dzisiejszych i tak nadal regularnie powracają do niego liczni gracze kasyn. Extra Wild automat pozwala na uzyskanie stosunkowo wysokiej maksymalnej wygranej sięgającej do 25,000x stawki.

Gra nie ma żadnej fabuły. Jej motyw nawiązuje do klasyki jednorękich bandytów, co uwieczniono poprzez obecność charakterystycznych symboli, czyli drogocennych kamieni i innych kosztowności. Kto kiedykolwiek grał na prawdziwej maszynie do gry z pewnością wie, że interfejs takowych wygląda identycznie do tego, jaki mamy okazję oglądać w automacie Extra Wild.

Merkur Gaming jest niemieckim twórcą gier. Graczom kasyn internetowym nazwa tego studia może niewiele mówić, jednak stali bywalcy polskich kasyn stacjonarnych na pewno je kojarzą. Merkur Gaming ma bowiem pozwolenie na produkowanie fizycznych maszyn do gry, które trafiają między innymi do polskich lokali. Extra Wild online jest tylko jednym z wielu wyprodukowanych przez tę firmę wirtualnych automatów. Ponadto możesz zagrać w Aerik, Cash Impact, Cash Line, również jej autorstwa. Jeżeli nie jesteś jeszcze do końca przekonany do gry, zagraj u nas całkowicie bezpłatnie w Extra Wild za darmo. Przeczytaj też tę recenzję.

Podstawowa rozgrywka i dodatkowe funkcje Extra Wild

Na środku ekranu znajduje się pięciobębnowa plansza gry, z trzema rzędami i dziesięcioma ustalonymi konfiguracjami płatniczymi. Jest to slot o klasycznej naturze, na którą wskazuje zarówno jego gameplay, jak i wygląd. Stawka dla kolejnych zakładów może zostać wybrana spośród 1,000, 2,000, 4,000, 8,000, 10,000, 20,000, 50,000 i 100,000 kredytów. Nie da się wybrać potencjalnych układów wypłat. Extra Wild gra ma średnią zmienność, a jej wskaźnik zwrotu równy jest 95,79%.

Na temat bonusowych funkcji automatów nie można się zbytnio rozpisać. Mobilna gra nie ma absolutnie żadnych dodatkowych opcji ani jeżeli chodzi o bonusowe symbole, ani darmowe zakręcenia. Jak można z łatwością wywnioskować, gra nie oferuje również jackpotu, re-spinów, mnożników do stawki ani jakichkolwiek innych dodatków. Rozgrywka jest prosta i jednowątkowa. Jest to jednak cechą odróżniającą klasyczne automaty od nowszych gier, dlatego też w żadnym razie nie można traktować tego jako wadę. Niektórzy gracze wręcz cenią sobie tak proste automaty, w których rozgrywka w ogóle nie jest zajmująca.

Podczas gry może ukazać się jednak symbol Wild, czyli obrazek przedstawiający sejf. Jego funkcja znana jest nam już z innych automatów. Wild ma za zadanie połączyć się z innymi ikonami, by na planszy znalazła się wygrywająca konfiguracja. Pełni on rolę substytutu dla brakujących ikon. Jeśli uda nam się trafić na więcej niż 3 takie symbole, wypłacimy nagrodę o wartości opisanej w tabelce wypłat, czyli 1,000 monet przy minimalnej stawce.

Automat nie ma też funkcji Gamble, która w przypadku wielu gier pozwala zwiększyć swoją nagrodę. Jako że Extra Wild jest automatem o średniej zmienności, wygrane będą padały umiarkowanie często. W połączeniu z przeciętną zmiennością automatu, wszelkie wygrane nie będą miały rekordowych wartości. Ot, zwykła, niezwykle prosta gra, raczej bez większego szału. Radzimy jednak choć chwilę poćwiczyć grę w darmowej wersji i wpłacić depozyt, rozpoczynając grę od niewysokich stawek. Pozwoli to na uniknięcie bardziej dotkliwych dla Twojego portfela przegranych.

Wygląd i sterowanie w automacie Extra Wild

Kolejną cechą tradycyjnych maszyn do gry jest otoczka wizualna. Pierwotne automaty były proste ze względu na ograniczoną wówczas technologię. Dziś liczni twórcy nawiązują do nich w swoich współczesnych produkcjach, czego wynikiem są automaty takie jak właśnie Extra Wild. Grafika gry wyraźnie stylizowana była na staromodną. Jest to celowym zabiegiem. Wygląd gry w żadnym razie nie razi jednak w oczy. Podczas spinów możemy usłyszeć pojedyncze, również proste dźwięki. Animacje gry są dynamiczne, a ich szybkością można sterować.

Dla niektórych, zwłaszcza początkujących graczy, początek gry na prawdziwe pieniądze jest zawsze wielkim wydarzeniem, do którego trzeba się jakoś przygotować. Zacznij więc od przeczytania zasad slotu, nawet jeśli ten, jest bardzo ograniczony. W przypadku automatu Extra Wild wszelkie reguły możesz znaleźć w menu oznaczonym kratką, znajdującym się w lewej części ekranu.

Cała nawigacja ogranicza się do kilku przycisków rozmieszczonych na dole i z lewej oraz prawej strony ekranu. Znajdujące się po lewej stronie trzy przyciski służą kolejno do aktywacji funkcji Autoplay, bez żadnych bardziej zaawansowanych ustawień, wykonania pojedynczego spinu oraz zmiany wysokości stawki. Na dole ekranu wyświetla się aktualna wartość dla stawek i pozostała liczba monet.

Rozwinięcie menu z lewej strony ekranu odkrywa przed nami kolejne opcje. Pierwsza z nich to tryb pełnoekranowy, a kolejne – tabela wypłat, reguły gry, wyciszenie dźwięki, zmianę szybkości animacji czy przesunięcie konsoli na prawą stronę. Ta ostatnia opcja pozwala na lepsze przystosowanie automatu dla osób leworęcznych. Konsola nawigacji jest bardzo minimalistyczna, dzięki czemu w automat ten można bez problemu zagrać za pośrednictwem urządzeń przenośnych.

Extra Wild – stół wypłat

Warunkiem utworzenia płatnej kombinacji jest trafienie od 3 do 5 identycznych symboli. Płatne są również 3 symbole Wild, o ile te nie połączą się z żadną z regularnych ikon. Im wyższa stawka i im więcej symboli w danym układzie, tym oczywiście wyższa nagroda oferowana przez Extra Wild automat do gry. Wartości nagród, przy minimalnej stawce gry, wynoszą odpowiednio:

Symbol x3 x4 x5
Diament 5,000 50,000 250,000
Niebieski i czerwony kryształek 2,000 10,000 50,000
Pierścień i złoto 1,000 4,000 20,000
Zegarek, serce i monety 1,000 2,000 10,000

Nasze zdanie na temat slotu Extra Wild

Extra Wild automat online za darmo zdecydowanie nie jest slotem, który możemy polecić fanom wspaniałej fabuły, rozbudowanej mechaniki i pięknej grafiki. Ten automat spełni za to oczekiwania graczy preferujących spokojną grę, najlepiej z użyciem funkcji Autoplay. Podczas gry nie dzieje się nic, co wymagałoby naszej natychmiastowej interwencji. Ponadto funkcja Autoplay nie wymaga ustawienia dokładnej liczby spinów ani limitów przegranej. Po jej włączeniu aktywuje się nieskończona liczba obrotów, które będą trwały aż ich ręcznie nie wyłączony bądź do wykorzystania środków.

Extra Wild będzie jednak idealną grą dla początkujących. Na jej przykładzie można nauczyć się mechanizmów panujących w prawie wszystkich automatach online. Jeśli i Ty chciałbyś poznać je za darmo, zapraszamy do przetestowania na naszej stronie gry Extra Wild demo. Życzymy jak najwyższych wygranych.