[custom-table-of-content]

Book of Ra online

Jesteś młodym, zapalonym archeologiem, jednak samo odkopywanie skamieniałości nie przynosi Ci wystarczającej satysfakcji. Na wzór swojego idola Indiana Jonesa chcesz przeżyć wspaniałą przygodę. Odrzucasz w kąt swój pędzelek i łopatke, a do ręki bierzesz drążek jednorękiego bandyty. Okazuje się, że dzięki niemu uruchamiasz zapomniane od setek lat sekretne przejście do innego świata. Lądujesz we wnętrzu egipskiej piramidy. Na ścianach widnieją tylko symbole, które pomogą rozwikłać tę zagadkę. Cóż… miała być tajemnicza zagadka, bierzmy się więc do jej rozwikłania.

Book of Ra, bo o nim tu mowa, przenosi gracza kilka tysięcy lat wstecz. Automat ten powstał z rąk dewelopera Novomatic. Głównym motywem jest poszukiwanie tytułowej księgo boga Ra. Nie jest to proste zadanie, ponieważ ów księga została dobrze ukryta między innymi symbolami. Znajomość kultury i symboliki starożytnego Egiptu może okazać się zbawienną umiejętnością.

Symbolami, z którymi będziesz miał do czynienia to np. Figura bogini Izydy. Przez starożytnych była uważana za opiekunkę rodzin i boginię płodności. Postać kobiety ze skrzydłami i rogami pomiędzy którymi widnieje słoneczny dysk. Skarabeusz, który jako święte zwierzę jest uosobieniem egipskiego prabóstwa Chepri.

Book of Ra wirtualny automat do gry potrafi dostarczyć wielu emocji nie tylko fanom gatunku. Dzięki swoim uniwersalnym cechom, przyciąga różnych graczy. Możesz zagrać w Book of Ra online za darmo na naszej stronie. Depozyt ani logowanie nie jest wymagane. Book of Ra demo to dobry sposób na przećwiczenie rozgrywki przy wykorzystaniu wirtualnych żetonów. Grając w wersję demo nawet porażka nie niesie za sobą konsekwencji. Aby grać w Book of Ra na realne pieniądze należy skorzystać w ofert kasyn online. Tylko licencjonowane kasyna gwarantują wypłatę zgromadzonych środków.

Cechy automatu Book of Ra

Book of Ra gra to klasyczny slot hazardowy online. Cała rozgrywka odbywa się na pięciu obracanych bębnach. Ilość linii wygrywających można precyzyjnie ustawić w zakresie od 1 do 9. Minimalny zakład to 1 kredyt, maksymalnie może być ich aż 1800. Pomimo tego, że jest to maksymalny zakład, to dzięki współczynnikowi wartość kredytu, można wpłynąć na całkowite saldo, które ma przełożenie na ogólną wygraną. Zwiększenie tego współczynnika powyżej 1 powoduje, że każdy kredyt jest więcej warty. Zmniejszenie poniżej 1, deprecjonuje wartość kredytu. Nie jest to prosty, intuicyjny sposób na ustalenie zakładu. Zdecydowanie prostszym sposobem byłoby możliwość ustawienia większej stawki niż 200 kredytów na linię.

Współczynnik RTP wynosi ok 94,3% co plasuje go w dolnej części tabeli opłacalności dla gracza. Średnia wartość zwrotu dla innych, podobnych automatów jest trochę wyższa. Nikt, nie obiecywał, że praca archeologa będzie lekka i przyjemna. Pomocny w rozgrywce, wykorzystywany zwykle przez leniwych graczy, będzie tryb automatyczny. Włączamy go przyciskiem “Autoplay”.  Tryb ten nie pozwala na wskazanie warunków zatrzymania. Należy go ręcznie wstrzymać, aby np. zmienić parametry rozgrywki. Book of Ra automat nie został wyposażony w mnożnik ani Jackpot.

Złota księga boga Ra pełni najwięcej funkcji w tym slocie. Nic więc dziwnego, że jest najbardziej pożądanym artefaktem. Jeżeli wystąpi jedna lub dwie, może zostać wykorzystana jako standardowy symbol Wild. Zastąpi wtedy inny symbol, którego brakło do punktowanego układu. Jeżeli wystąpią 3 księgi, zadziała on jako Scatter, który przenosi do darmowych spinów.

Gry zostaną uruchomione darmowe spiny bez depozytu na samym początku zostaje wylosowany jeden z symboli. Pełnił on będzie funkcję tzw. “expanding symbol”, czyli jego trafienie będzie skutkowało rozszerzeniem go na wszystkie pozostałe symbole na bębnie. Ukłonem w stronę gracza jest możliwość zdobywania układów nawet jeśli linie nie rozpoczynają się od pierwszego bębna. Podczas normalnej rozgrywki nie byłoby z nich wygranej.

Jeżeli to jeszcze za mało gracz ma możliwość podniesienia swojej wygranej w trybie gamble. Tryb ryzyka może być aktywowany po dowolnej wygranej przyciskiem “gamble”. Rozgrywka przenosi się na dodatkowy stół na którym należy odgadnąć kolor kolejnej karty. Do wyboru jest możliwy jeden z dwóch kolorów: czerwony lub czarny. Odgadnięcie podwaja wygraną i pozostawia wybór, czy grać dalej zwiększoną już stawką, czy odejść z aktualną wygraną. Pomyłka pozostawia gracza z okrągłym zerem.

Dzięki zastosowanej technologii możliwe jest granie na urządzeniach mobilnych. Co ciekawe obsługa gry nie jest żywcem przeniesiona z wersji komputerowej. Interfejs nieco się różni. Przycisk start został powiększony i przesunięty na prawą stronę. Obok niego jest tylko jeden inny przycisk “menu”. Ukryte w nim zostały wszystkie pozostałe ustawienia dotyczące wyboru stawki czy ilości linii. To dobry ruch, ponieważ na smartfonach klasyczny interfejs mógłby okazać się nieprecyzyjny. Przyciski byłyby zbyt małe co powodowałoby utrudnienia.

Book of Ra – jak grać?

Book of Ra bez depozytu posiada przyjazną, kolorową szatę graficzną. Dominują żółto-brązowe kolory niczym egipskie piaski i pustynie. Dźwięki odtwarzane podczas rozgrywki towarzyszą tylko obracaniu bębnów. Nie ma żadnej melodii w tle. Nie powoduje to zbędnego rozpraszania gracza.

Interfejs został podzielony na dwie sekcje – górną i dolną. Na górnej obserwujemy obroty bębnów, dolną obsługujemy automat.  Obsługa interfejsu jest zrozumiała, intuicyjna. Od lewej strony jest to kolejno: informacje odnośnie aktualne salda, wybór ilości linii wygrywających, wybór ilości kredytów na linię, informacja o aktualnym zakładzie, wybór wartości kredytu, wyświetlenie tabeli wypłat, wejście do trybu gamble, migający się przycisk Start, który rozpoczyna rozgrywkę, oraz tuż nad nim uruchomienie autogry. Nad tymi przyciskami jest szeroki pasek z komunikatami z gry.

Zasady gry są na pierwszy rzut oka ukryte. Należy wejść w tabelę wypłat, wtedy przycisk “gamble” zmieni się w “more info”. Kilkukrotne wybieranie “more info” wyświetla kolejne strony zasad gry. Przed rozpoczęciem rozgrywki zawsze warto zapoznać się z tymi zasadami. Opisane są w nich kluczowe funkcje automatu oraz niezbędne informacje dotyczące gry

Wygrane w Book of Ra

Poniższa tabela prezentuje wygrane przy ustawieniach: 9 linii, 100 kredytów na jedną linię, standardowa wartość kredytu.

Symbol x2 x3 x4 x5
10, J, Q 500 2,500 10,000
K, A 500 4,000 15,000
Skarabeusz, figurka bogini 500 3,000 10,000 75,000
Faraon 500 4,000 40,000 200,000
Indiana Jones 1,000 10,000 100,000 500,000
Księga (Scatter) 1,800 18,000 180,000

Zmniejszenie ilości linii wygrywających wpływa tylko na obniżenie wygranej ze Scatterów. Wartości wygranych pozostałych symboli nie są modyfikowane.

Graj w Book of Ra za darmo

Book of Ra to bardzo dobry automat. Przyciągający klimat, kolorowa szata graficzna, nietuzinkowa symbolika to cechy, które sprawiają, że wielu graczy pozostanie z tym slotem na dłużej. Ciekawe podejście do darmowych spinów wyróżnia go na tle konkurencji. Przekonaj się sam czy uzyskasz łaskę starożytnych bogów egipskich.