5 Dragons

Star Star Star Star Star
[custom-table-of-content]

5 Dragons – darmowy automat

2011 był rokiem powstania automatu 5 Dragons. Jest to pięciobębnowa maszyna do gry stworzona przez studio Aristocrat. Bonusowe funkcje automatu pozwalają na wygranie maksymalnie 800x stawki wybranego wcześniej zakładu. Motyw, jaki użyty został w automacie 5 Dragons online związany jest z chińską kulturą, której nieodłącznym elementem jest czczenie smoków. Zarówno smoki, jak i inne zwierzęta z chińskiej mitologii, przedstawione są tutaj jako jedne z symboli, na jakie można trafić.

Aristocrat jest twórcą, który swoją działalność zapoczątkował już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jego początki wiążą się ze stacjonarnymi maszynami, które z czasem zostały niemalże całkowicie wyparte przez wirtualne automaty wideo w legalnych kasynach internetowych. Dziś twórczość Aristocrat kręci się głównie wokół slotów online, z których najbardziej znanymi są Buffalo Gold Revolution, Choy’s Kingdom, Dollar Storm. W 5 Dragons automat możesz zagrać również za darmo. Demo gry umożliwia przesterowanie funkcji automatu bez użycia prawdziwych pieniędzy. Zanim jednak przejdziesz do gry, przeczytaj naszą recenzję.

Plansza i bonusowe funkcje gry 5 Dragons

A teraz garść faktów odnośnie 5 Dragons online za darmo. Grę możemy zaliczyć do grupy klasycznych slotów ze względu na płaską grafikę 3D, nawet pomimo braku tradycyjnych symboli. Układ planszy właściwie nie różni się od innych standardowych slotów (5 kolumn i 3 rzędy), choć występuje tu stosunkowo dużo linii płatniczych, bo aż 30. Co do stawki gry, może ona wynosić od 25 do 3,000 kredytów. Wysokością jej można regulować na podstawie liczby linii biorących udział w grze i stawki dla pojedynczej linii. Wariancja gry jest średnio-wysoka, natomiast jej RTP wynosi niespełna 95,2%.

Gra posiada dwie funkcje dodatkowe. Pierwszą z nich są dość nietypowe darmowe spiny, podczas których gracz ma szansę na pomnożenie swojej wygranej w oparciu o wybrany symbol. Aktywujemy je trzema symbolami monety. Gracz ma możliwość samodzielnego wybrania tego, w jaki sposób ma przebiegać gra. Istnieje 5 opcji do wyboru:

  • White Dragon (2 bonusowych gier) – wygrane z białym smokiem zostają pomnożone x2, x3 lub x5
  • Red Dragon (15 bonusowych gier) – wygrane z czerwonym smokiem zostają pomnożone x3, x5 lub x8
  • Black Dragon (10 bonusowych gier) – wygrane z czarnym smokiem zostają pomnożone x5, x8 lub x10
  • Blue Dragon (8 bonusowych gier) – wygrane z niebieskim smokiem zostają pomnożone x8, x10 lub x15
  • Yellow Dragon (5 bonusowych gier) – wygrane z żółtym smokiem zostają pomnożone x10, x15 lub x30

Jak widać, im mniej zakręceń wybierzemy, tym wyższy będzie maksymalny mnożnik, jaki gra zastosuje do wygranej, w której weźmie udział smok o odpowiadającym kolorze. Dodatkowo podczas gry na ekranie może ukazać się czerwona ikona, która wypłaci nam losowej wysokości nagrodę spośród 2, 5, 10, 15, 20 i 50. Łatwo więc obliczyć, że maksymalna wygrana w tym trybie rozgrywki może wynieść do 90,000 monet jednorazowo.

Po wygranych gra odblokuje funkcję Gamble, która pozwala zwiększyć wartość nagrody i działa w standardowy sposób. Na środku ekranu pojawia się ukryta karta. Naszym zadaniem jest wybrać jej kolor (by powiększyć wygraną dwukrotnie) lub figurę (by powiększyć wygraną czterokrotnie). Jeśli prawidłowo przewidzimy jej wartość, nagroda zostanie pomnożona, a wygrana dopisana do konta. Funkcja może zostać użyta kilka razy z rzędu, jednak trzeba pamiętać, że przegrana anuluje cały wynik wraz z wyjściową kwotą nagrody.

Zasady gry i nawigacja w 5 Dragons

Grafika gry przedstawia zwierzęta znane z chińskiej kultury. Dodatkowo występują tu inne symbole, w tym te bardziej klasyczne, z jednorękich bandytów. Jeśli mielibyśmy oceniać automat pod względem wizualnym, szata graficzna nie byłaby raczej jego mocną stroną. Na szczęście 5 Dragons gra na telefon za darmo nigdy się nie zacina, a jej animacje są płynne, przez co mimo wszystko rozgrywka przebiega w przyjemny sposób.

Wydaje się, że slot online za darmo wcale nie jest skomplikowany. Rzeczywiście, brak wielu dodatkowych trybów i bonusów czyni go niezwykle prostym. Pomimo tego warto jednak sprawdzić, czy automat spełnia Twoje oczekiwania. Dlatego też odsyłamy do przeczytania jego zasad, które to znajdziesz obok ustawień, w dolnej konsoli gry.

Za pomocą konsoli możesz wykonywać też wszystkie inne akcje. W prawym dolnym rogu znajduje się przycisk Play służący do wykonania pojedynczego obrotu bębnami gry. Nad nim znajdują się mniejsze przyciski, „+” i „-„, za pomocą których można wybrać liczbę samoczynnych zakręceń w funkcji Autoplay. Po lewej stronie umieszczono podobne przyciski, do zwiększania i zmniejszania wysokości stawki. Na samym środku pojawia się wysokość stawki i ostatnio uzyskana wygrana. Poniżej konsoli również znajduje się kilka opcji: wyjścia z gry, menu z ustawieniami automatu (głośności dźwięku) i drugie – z informacjami o regułach i tabelą wypłat. Z lewej strony wyświetla się pozostałe saldo kredytów.

Wygrane w 5 Dragons

Wygrane, jakie oferowane są przez 5 Dragons automat do gry, przeliczane są na podstawie wybranej przed rozpoczęciem stawki. Wszystkie regularne ikony gry powinny powtórzyć się na planszy przynajmniej 3 razy, by stworzyć któryś z 30 płatnych układów. Tabela wypłat przedstawia mnożniki, jakie zostaną dopisane do wybranej przez gracza stawki i prezentują się w następujący sposób:

Symbol x3 x4 x5
Lew, ryba, ptak 35 100 800
Żółw i księga 20 50 300
A, K 10 30 200
Q, J, 10, 9 5 15 100
Złota moneta 5 10 50

Graj w 5 Dragons za darmo

5 Dragons to bardzo specyficzny automat, który z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Nie wszyscy jednak muszą lubić to samo, dlatego w kasynach nadal są tysiące automatów. I to właśnie jest najpiękniejsze! Co do gry 5 Dragons można powiedzieć, że losy rozgrywki leżą w rękach gracza. Po pierwsze, każda wygrana może zostać pomnożona poprzez poprawne wybranie karty w trybie Gamble. Po drugie, gdy gra aktywuje funkcję darmowych obrotów, gracz może wybrać jedną z pięciu opcji rozgrywki. Każda z nich różni się liczbą spinów i mnożnikiem, jaki zostanie zastosowany do wygranej.

Dzięki temu gra jest o wiele bardziej elastyczna, a grający ma możliwość zyskania nawet do 30x swojej stawki. Jeśli chcesz przekonać się na własnym przykładzie, jak działa ta funkcja, zagraj na naszej stronie w automat 5 Dragons demo. W grze będziesz używać wirtualnych kredytów, dzięki czemu można grać w 5 Dragons za darmo. Tymczasem życzymy powodzenia i zachęcamy do przetestowania wersji demonstracyjnych również innych automatów bezpłatnie na naszej stronie.